Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі

Навколишнє середовище

Стратегія розвитку територій

Економіка громади має аграрно-промислову спеціалізацію. Промисловий сектор представлений п’ятьма підприємствами, найбільше з яких – це фірма з частками шведського та естонського капіталу ТОВ «Сегеш-Україна». Аграрний сектор спеціалізується на вирощуванні зернових та технічних культур. У громаді діє 18 господарств, в т. ч. 5 господарських товариств, 1  кооператив i 12 фермерські

  • господарства. Також серед найбільш перспективних галузей економічного життя громади-деревообробна та меблева, будівництво та вироблення будівельних матеріалів, харчова та переробна промисловість.
  • Одним з основних економічних потенціалів громади є наявність природних ресурсів. Серед корисних копалин провідне місце належить тут природним будівельним матеріалам і сировині для їх виробництва. Це – поклади осадкового походження: крейда, кварцові піски, бетонітові глини. Крім цього, на території ОТГ є поклади торфу та бурого вугілля. Значні лісові ресурси: на території громади знаходиться три державних лісництв – Суразьке, Волинське, Забарівське, які підпорядковуються Кременецькому держлісгоспу.
  • Шумська громада володіє інфраструктурними об‘єктами та вільними земельними ділянками несільськогосподарського призначення, які можна запропонувати інвесторам. Однак необхідно створити базу інвестиційних пропозицій, земельних ділянок, будівель
  • У 2017 р. виконання дохідної частини бюджету становило 128,9 млн грн. Власні доходи склали близько 30 %, решта – трансферти з державного бюджету. Найбільшу питому вагу у власних доходах в 2017 р. мали податок на доходи фізичних осіб (59,6 %), єдиний податок (16,9 %) і акцизний збір (10,3 %). Видатки здійснювалися в основному на освіту (83 %) і дорожні роботи (3 %).
  • Мережа медичних закладів громади налічує 3 лікарські амбулаторії та 33 фельдшерсько-акушерські пункти. Питання матеріально-технічного оснащення медичних закладів первинної ланки залишаються одними з найбільш проблемних у громаді та джерелом напруженості. Не вистачає коштів для забезпечення закладів транспортом та пальним, відсутнє у повному обсязі фінансування для забезпечення безкоштовними медикаментами пільгових категорій населення. Спеціалізованого обладнання немає. Рівень медичних послуг оцінюється як низький.
  • Утримання закладів освіти – це один із вагомих успіхів об’єднаної громади. За словами директорів шкіл та вчителів, протягом минулого року у цій сфері зроблено більше, ніж за усі роки незалежності України. Створення ОТГ дозволило залучити кошти державної субвенції на розвиток інфраструктури, більша частина якої у 2016 р. і 2017 р. була спрямована на ремонти та покращення матеріально-технічного стану об’єктів освіти (реконструкція дахів у школах, реконструкція систем опалення, заміна віконних блоків тощо). Разом з тим мережа освітніх закладів громади вимагає оптимізації з огляду на наявність кількох малокомплектних шкіл.
  • Мережа закладів культури на території громади налічує 5 будинків культури, 19 клубів, 20 бібліотек, дитячу школа мистецтв, районний історичний музей. Більшість будинків культури і клубів занепадають і по суті не є адекватними за своїми розмірами тим населеним пунктам, у яких вони розташовані.

Життя в громаді

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше